Fyziologický porod a komunitní porodní asistence
Článek se zabývá specifikou práce komunitní porodní asistence v České republice. Seznámí vás s kontinuální péčí porodní asistentky v komunitním prostředí.
Autorka zveřejňuje statistiky doprovodů k porodu z pěti let své praxe. Můžete se dozvědět podrobné výsledky porodů žen, které se rozhodly plánovaně pro porod v porodnici i v domácím prostředí.
Anežka se narodila 25.5.2022 v podvečer v bezpečí a pohodlí domova.
Poslíčci se začaly ozývat, přicházely a odcházely…večery jsem si říkala, že už v noci budu rodit, rána jsem se budila s miminkem ještě v břiše. Začínala jsem být nervózní a
uvědomila si, že si nervozitu způsobuji sama svým očekáváním. Nechala jsem to plynout a za nedlouho už to přišlo…ráno jsem se nebudila klidně, ale už jsem volala Martinu.
Tento článek se zabývá volbou místa porodu a bezpečností při porodu. V žádném případě to není návod na porod v domácím prostředí. Je to přiblížení, pro odbornou i laickou veřejnost, čím vším prochází žena se svou porodní asistentkou, aby porod byl bezpečným, a přitom jedinečným zážitkem.
Porodní asistentka a její kontinuální péče přináší jistotu, kdy se eliminují rizika, která by mohla při porodu nastat. Píši kontinuální péče. Myslím tím péči během celého těhotenství a při porodu. Jen tak se porodní asistentka a žena může dobře poznat.
Přiblížím vám příběh jedné ženy, jejího těhotenství a porodu mýma očima. Pohledem porodní asistentky.
Často přemýšlím o změnách v našem porodnictví. Jsem si vědoma, že je po odborné stránce na vysoké úrovni. Není pochyb, že jsou vykazovány výborné statistiky týkající se jak mateřské, tak novorozenecké mortality a morbidity.
Zdraví může být definováno jako absence nemoci. Jak však definovat cíle v porodnictví, když je těhotenství a porod u většiny žen fyziologický stav?
Martina Suchardová, tel.: 776 737 305